Dit programma is inmiddels afgelopen. Heb je de uitzending van Nieuwsuur gemist? Bekijk hier naar Nieuwsuur gemist.
Bekijk de uitzending van Nieuwsuur terug
- Datum
- Wo 8 april 2020
- Tijd
- 21:30 tot 22:10
- Zender
- NPO 2
- Genre
- Informatief
- Acteurs
- Jeroen Wollaars
- Twitter hashtag
- #nieuwsuur
- Officiële Twitter
- @nieuwsuur
- Uitzending gemist
- Nieuwsuur gemist
- Deel-url
- gids.tv/24105919
Onderwerpen van deze uitzending
Kamer debatteert over coronacrisis
Jaap van Dissel van het RIVM en Diederik Gommers van de vereniging van IC-artsen geven hun wekelijkse technische briefing aan Tweede Kamerleden. Vanmiddag debatteert de Tweede Kamer over de coronacrisis. Cruciaal is de vraag hoe we omgaan met het 'nieuwe normaal' waarin we nog lang moeten leven met corona en we veel meer mensen gaan testen en besmettingen mogelijk gaan volgen met apps. Volg het allemaal hier. Vanavond spreken we Arjan Noorlander, die het debat duidt.
Roadtrip door Europa in coronatijd
Europacorrespondent Saskia Dekkers reist de komende tijd door Europese landen die geraakt zijn door de corona-uitbraak. Haar eerste verslag komt uit het Belgische Essen, een stadje in lockdown met road blocks op de grens met Nederland.
Apps tegen corona
Het kabinet wil de verspreiding van het coronavirus tegengaan door apps in te zetten. Het zou gaan om twee apps: één die je moet vertellen of je in de buurt bent geweest van een besmet persoon, de ander is bedoeld om de symptomen van coronapatiënten te monitoren. Hoe werken zulke apps en wat betekent het inzetten ervan voor onze privacy? Te gast is Aleid Wolfsen, voorzitter van de Autoriteit Persoonsgegevens. Hij eist van de overheid dat de privacy van burgers gegarandeerd is als er inderdaad apps ingezet gaan worden.